Nazwa przedmiotu:
Budownictwo przemysłowe
Koordynator przedmiotu:
prof. dr inż. / Wojciech Włodarczyk / adiunkt
Status przedmiotu:
Obowiązkowy
Poziom kształcenia:
Studia I stopnia
Program:
Budownictwo
Grupa przedmiotów:
Obowiązkowe z możliwością wyboru
Kod przedmiotu:
ZIBS06
Semestr nominalny:
7 / rok ak. 2010/2011
Liczba punktów ECTS:
2
Liczba godzin pracy studenta związanych z osiągnięciem efektów uczenia się:
Liczba punktów ECTS na zajęciach wymagających bezpośredniego udziału nauczycieli akademickich:
Język prowadzenia zajęć:
polski
Liczba punktów ECTS, którą student uzyskuje w ramach zajęć o charakterze praktycznym:
Formy zajęć i ich wymiar w semestrze:
  • Wykład150h
  • Ćwiczenia0h
  • Laboratorium0h
  • Projekt150h
  • Lekcje komputerowe0h
Wymagania wstępne:
Mechanika budowli, Konstrukcje betonowe, Konstrukcje metalowe, Budownictwo ogólne
Limit liczby studentów:
Cel przedmiotu:
Celem dydaktycznym przedmiotu jest zapoznanie studentów z problematyką projektowania, wykonywania i użytkowania wybranych obiektów i konstrukcji przemysłowych, które różnią się od innych obiektów i konstrukcji budowlanych budownictwa ogólnego.
Treści kształcenia:
W - Ogólna charakterystyka budownictwa przemysłowego. Specyfika i zadania wybranych zakładów i obiektów przemysłowych. Niektóre problemy projektowania, realizacji i eksploatacji obiektów i konstrukcji przemysłowych: drgania, korozja, wysoka temperatura itp. Podstawy dynamiki technicznej. Konstrukcje obciążone dynamicznie – podstawy projektowania i przykłady rozwiązań. Ochrona przed drganiami, korozją i temperaturą w budownictwie przemysłowym. P - Indywidualny projekt wybranej konstrukcji przemysłowej, względnie wydzielonej części konstrukcji z zakresu tematyki wykładów. Ćwiczenie projektowe obejmuje: wybór koncepcji konstrukcyjnej, obliczenia statyczne, dynamiczne i wymiarowanie, opis techniczny z zaleceniami wykonawczymi oraz rysunki konstrukcyjne.
Metody oceny:
Warunki zaliczenia przedmiotu: obecność na ćwiczeniach projektowych, wykonanie i obrona projektu (od 6 do 10 punktów), sprawdzian pisemny z wykładów (od 10 do 20 punktów). Przeliczenie punktów na oceny końcowe: od 0 do 16,9 pkt - ocena 2, od 17,0 do 19,5 pkt - ocena 3.0, od 19,6 do 22,0 pkt - ocena 3.5, od 22,1 do 24,5 pkt - ocena 4.0, od 24,6 do 27,0 pkt - ocena 4.5, od 27.1 do 30,0 pkt - ocena 5.0. Uzupełnienie braków: albo przez powtarzanie zajęć, albo indywidualnie w terminach konsultacji.
Egzamin:
Literatura:
1. Normy polskie i europejskie z zakresu przedmiotu. 2. Lipiński J., Fundamenty pod maszyny, Arkady, Warszawa 1995. 3. Ciesielski R., Kawecki J., Maciąg E., Ocena wpływu wibracji na budowle i ludzi w budynkach, ITB, Warszawa 1993. 4. Włodarczyk W., Kowalski A., Pietrzak K., Projektowanie wybranych konstrukcji przemysłowych, Przykłady, Oficyna Wydawnicza PW, Warszawa 1995. 5. Materiały cyklicznych konferencji nt. „Trwałości budowli i ochrony przed korozją”.
Witryna www przedmiotu:
Uwagi:

Efekty uczenia się