Nazwa przedmiotu:
Ćwiczenia terenowe (budowa)
Koordynator przedmiotu:
-
Status przedmiotu:
Obowiązkowy
Poziom kształcenia:
Studia I stopnia
Program:
Architektura i Urbanistyka
Grupa przedmiotów:
Kod przedmiotu:
Semestr nominalny:
4 / rok ak. 2014/2015
Liczba punktów ECTS:
1
Liczba godzin pracy studenta związanych z osiągnięciem efektów uczenia się:
Liczba punktów ECTS na zajęciach wymagających bezpośredniego udziału nauczycieli akademickich:
Język prowadzenia zajęć:
polski
Liczba punktów ECTS, którą student uzyskuje w ramach zajęć o charakterze praktycznym:
Formy zajęć i ich wymiar w semestrze:
  • Wykład0h
  • Ćwiczenia0h
  • Laboratorium0h
  • Projekt0h
  • Lekcje komputerowe0h
Wymagania wstępne:
-
Limit liczby studentów:
Cel przedmiotu:
Poznanie etapów i rodzajów robót na budowie np. roboty konstrukcyjne i ogólnobudowlane stanu surowego, roboty wykończeniowe. Możliwość konfrontacji zapisów dokumentacji architektoniczno-budowlanej z ich realizacją na budowie.
Treści kształcenia:
Opis zakresu praktyki. Zakres pracy studenta: • przestudiowanie dokumentacji technicznej (projekty budowlane o różnym stopniu szczegółowości) i dokumentów dotyczących organizacji budowy m.in. projektów zagospodarowania placu budowy, harmonogramów wykonania robót budowlanych, • poznanie zakresu czynności zespołu inżynieryjno-technicznego na budowie np. zlecenia robocze, dziennik budowy, księga obmiarów, sprawozdawczość, kontrola dyscypliny pracowników, kontrola stanu maszyn i urządzeń oraz warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, • możliwie szerokie zapoznanie się ze stosowanymi w budownictwie technologiami i rozwiązaniami wykonawczymi. W miarę możliwości wskazane jest poznanie przez studenta pełnej problematyki budowy. Możliwe jest zorganizowanie praktyk w formie odbycia odpowiedniej ilości wizyt na budowie, w wytwórniach oraz centrach dystrybucji materiałów budowlanych. Możliwe jest zaliczenie praktyki na podstawie uznania: pracy zawodowej w czasie studiów oraz praktyki w pracowniach podczas wakacji lub w trakcie semestru - pod warunkiem kontroli jakości i typu jednostki zatrudniającej (ocena opiekuna merytorycznego praktyk budowlanych). Możliwe jest zaliczenie praktyki zagranicznej pod warunkiem, że odbywana jest w uprawnionych jednostkach (ocena opiekuna merytorycznego praktyk budowlanych).
Metody oceny:
W przypadku praktyki organizowanej przez osoby lub jednostki dydaktyczne WAPW podstawa zaliczenia zależy od organizatora W przypadku indywidualnej praktyki studenta zaliczenie jest na podstawie sprawozdania przekazanego opiekunowi merytorycznemu praktyki budowlanej.
Egzamin:
Literatura:
ewentualne odwołanie do literatury podawanej w programach Budownictwa na poszczególnych semestrach.
Witryna www przedmiotu:
Uwagi:

Efekty uczenia się