Nazwa przedmiotu:
Laboratorium mechaniki płynów
Koordynator przedmiotu:
dr inż. Lech Knap
Status przedmiotu:
Obowiązkowy
Poziom kształcenia:
Studia I stopnia
Program:
Mechanika i Budowa Maszyn
Grupa przedmiotów:
Obowiązkowe
Kod przedmiotu:
215
Semestr nominalny:
4 / rok ak. 2015/2016
Liczba punktów ECTS:
1
Liczba godzin pracy studenta związanych z osiągnięciem efektów uczenia się:
Przygotowanie do zajęć, raport z badań: 12 Godziny kontaktowe:15
Liczba punktów ECTS na zajęciach wymagających bezpośredniego udziału nauczycieli akademickich:
0,6
Język prowadzenia zajęć:
polski
Liczba punktów ECTS, którą student uzyskuje w ramach zajęć o charakterze praktycznym:
brak
Formy zajęć i ich wymiar w semestrze:
  • Wykład0h
  • Ćwiczenia0h
  • Laboratorium15h
  • Projekt0h
  • Lekcje komputerowe0h
Wymagania wstępne:
Znajomość zagadnień przedmiotu Mechanika płynów
Limit liczby studentów:
Zgodnie z zarządzeniem Rektora
Cel przedmiotu:
"W: Poznanie praktycznych zasad z zakresu badania zjawisk fizycznych U: Umiejętność przygotowywania opracowania technicznego, interpretacji wyników, wyciągania wniosków, formułowania opinii i pogłebiania wiedzy we własnym zakresie KS: Potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy, potrafi współdziałać i pracować w grupie, przyjmując w niej różne role"
Treści kształcenia:
"1. Badanie lepkości i ściśliwości cieczy 2. Wyznaczanie reakcji strumienia cieczy 3. Badanie rozkładu prędkości powietrza w przewodzie o przekroju kołowym 4. Wyznaczanie wartości współczynnika Cx dla wybranych brył 5. Badanie zjawiska kawitacji 6. Wyznaczanie wartości współczynników strat liniowych i miejscowych przepływu 7. Symulacja komputerowa przepływu cieczy lepkiej nieściśliwej w kanale o zmiennym przekroju " " Zamierzone efekty kształcenia: student, który zaliczył przedmiot ... " forma zajęć / technika nauczania sposób sprawdzania (oceny)* Odniesienie do EK obszaru Ma wiedzę z zakresu fizyki przydatną do formułowania i rozwiązywania prostych zadań z zakresu przedmiotu Praca w laboratorium, dyskusja, praca własna Raport z ćwiczenia lab., dyskusja na temat raportu T1A_W01 Ma podstawową wiedzę o zjawiskach wpływających na cykl życia urządzeń Praca w laboratorium, dyskusja, praca własna Raport z ćwiczenia lab. T1A_W06 Potrafi pozyskiwać informacje z literatury oraz innych właściwie dobranych źródeł w zakresie przedmiotu; potrafi integrować uzyskane informacje, dokonywać ich interpretacji, a także wyciągać wnioski oraz formułować i uzasadniać opinie Praca w laboratorium, dyskusja, praca własna Raport z ćwiczenia lab., dyskusja na temat raportu T1A_U01 Potrafi przygotować właściwe i dobrze udokumentowane opracowanie problemów z zakresu przedmiotu Praca w laboratorium, dyskusja, praca własna Raport z ćwiczenia lab. T1A_U03 Potrafi przygotować i przedstawić prezentację ustną, dotyczącą szczegółowych zagadnień z zakresu przedmiotu Praca w laboratorium, dyskusja, praca własna Raport z ćwiczenia lab., dyskusja na temat raportu T1A_U04 Ma umiejętność samokształcenia się Praca w laboratorium, dyskusja, praca własna Raport z ćwiczenia lab., dyskusja na temat raportu T1A_U05 Potrafi planować i przeprowadzać eksperymenty, w tym pomiary i symulacje komputerowe, interpretować uzyskane wyniki i wyciągać wnioski Praca w laboratorium, dyskusja, praca własna Raport z ćwiczenia lab. T1A_U08 Potrafi współdziałać i pracować w grupie, przyjmując w niej różne role Praca w laboratorium, dyskusja, praca własna Dyskusja na temat raportu T1A_K03 Potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy Praca w laboratorium, dyskusja, praca własna Raport z ćwiczenia lab., dyskusja na temat raportu T1A_K06
Metody oceny:
praca w domu: studia literaturowe przygotowanie do zajęć sprawozadania projekt
Egzamin:
nie
Literatura:
J. Bidziński; W. Lassota; J. Olechowicz; Z. Żebrowski: Ćwiczenia laboratoryjne z mechaniki płynów. Warszawa. Skrypt. Wydawnictwo Politechniki Warszawskiej.
Witryna www przedmiotu:
brak
Uwagi:
brak

Efekty uczenia się